magazin
Forró téma a legforróbb napon: Nagypál Orsi első nagyjátékfilmjének, a szexuálisan nyitott párkapcsolatok témáját humoros formában boncolgató Nyitva…
továbbhír
Április 1-ig online elérhető a Friss Hús Classics, hat remek rövidfilm a tavalyi fesztiválról. Megnézhető például Nagy Dénes tavaly Cannes-ban is…
továbbmagazin
Péntek este a Puskin moziban tartották Dyga Zsombor legújabb játékfilmje, a Couch Surf díszbemutatóját. A szkeccsfilm első közönségével…
továbbhír
Szeptember 30-án a Toldi moziban mutatják be azt a kisfilmet, amit Angelina Jolie már látott Szarajevóban: Nagypál Orsolya Körforgalom című alkotása…
továbbmagazin
Miközben a Berlinale versenyprogramjában Tarr Béla utolsó filmjével elnyerte a zsűri nagydíját és a kritikusok elismerését is, a fesztivállal…
továbbdosszié
A Berlini Filmfesztiválon Tarr Béla, Kárpáti György Mór filmjei valamint Mundruczó Kornél és Nagypál Orsolya filmtervei.
továbbhír
Kárpáti György Mór Erdő című 12 percese képviseli Magyarországot a 61. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál rövidfilm versenyében, Nagypál Orsolya és…
továbbmagazin
Az Al Pacino főszereplésével készült Dr. Halál vetítésével megnyílt a Jameson Cinefest Filmfesztivál. Miskolc egészen úgy festett mint egy…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié